Tüm Haberler

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Onur Ercan'ın "Cânibî Ali Paşa. Habsburg Viyanası’nda Son Osmanlı Büyük Elçisi (1740-1741)" isimli kitabı yayınlandı.

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Onur Ercan'ın "Cânibî Ali Paşa. Habsburg Viyanası’nda Son Osmanlı Büyük Elçisi (1740-1741)" isimli kitabı yayınlandı. Kitap tanıtımı ve erişim linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Doç. Dr. Ebru Turhan Journal of Contemporary European Studies (JCES) Dergisi’nin Yayın Kurulu’na Seçildi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Üyesi Doç. Dr. Ebru Turhan, dünyada “Avrupa Çalışmaları” alanında en önde gelen SSCI endeksli dergilerden olan Journal of Contemporary European Studies (JCES) Dergisi’nin Yayın Kurulu’na seçilmiştir.

2023 - 2024 Eğitim - Öğretim Yılı Güz Dönemi Fakülte Akademik Kurul Toplantısı

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aysel Uzuntaş’ın katılımlarıyla 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Güz Dönemi Fakülte Akademik Kurul toplantımız 29.12.2023 tarihinde gerçekleşti.

İşletme Konferansı “4th Annual Business Administration Conference: Diversity, Equality and Inclusion”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlediği “4th Annual Business Administration Conference: Diversity, Equality and Inclusion” başlıklı konferans 10 Kasım 2023 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi Kampüsünde gerçekleşti.

Dördüncü Yıllık İşletme Konferansı: Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

Siemens ve DAAD sponsorluğunda, Türk-Alman Üniversitesi ile Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi tarafından organize edilen “The Fourth Annual Business Administration Conference (ABAC): Diversity, Equality and Inclusion” başlıklı konferans 10 Kasım 2023 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi’nde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Üniversitemizde eğitim-öğretimin 10. yılı kutlamaları kapsamında Fakültemizin eğitim-öğretimde 10 yılının değerlendirildiği panel 31.10.2023 günü gerçekleşti.

Panel, Dekanımız Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu'nun açılış konuşması ile başladı. Fakülte Koordinatörümüz Prof. Dr. Wessels'in moderasyonunda yürütülen panele panelist olarak katılan İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aykut Kibritçioğlu, İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Zamantılı Nayır, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Taceddin Kutay, Prof. Dr. Andre Kaiser ve Prof. Dr. Michael Evers Bölümlerimizde eğitim-öğretime ilişkin görüşlerini paylaşarak gelecek için önerilerini aktardılar.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurulu

Fakültemiz 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Akademik Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız'ın ve Genel Koordinatörümüz Prof. Dr. Ferit Küçükay'ın da katılımlarıyla 13.06.2023 tarihinde gerçekleştirildi.

İşletme Konferansı “3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlendiği “3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management” başlıklı konferans, 18 Kasım 2022 tarihinde Siemens Kartal Kampüste gerçekleştirildi.

İşletme Bölümü Partneri Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Ortak Akademik Çalışma İmkanları Üzerine Yürütülen Çalıştay

Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden 15 akademisyen ile İşletme ve İktisat Bölümü öğretim elemanları ortak akademik çalışma ve bilimsel proje yürütebilme imkanlarını değerlendirmek üzere  17.11.2022 tarihinde kampüsümüzde  gerçekleşen çalıştayda bir araya geldiler. 

3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management

Türk-Alman Üniversitesi ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından organize edilen “The Third Annual Business Administration Conference (ABAC) on Sustainability in Business Management” başlıklı konferans 18 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Doç. Dr. Ebru Turhan “Institut für Europäische Politik“ Akademik Danışma Kurulu’na Seçildi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Turhan, Almanya’nın ve Avrupa’nın en önde gelen düşünce ve araştırma kuruluşlarından olan ve merkezi Berlin’de bulunan Institut für Europäische Politik’in (IEP Berlin) akademik danışma kuruluna seçilmiştir.

“Almanya, Türkiye ve AB için Yeni Siyasi Zorluklar – 2022” Sempozyumu

Türk-Alman Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Türkiye ve AB Araştırmaları Merkezi (CETEUS) tarafından Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) iş birliğiyle “Almanya, Türkiye ve AB için Yeni Siyasi Zorluklar – 2022” başlıklı uluslararası bir sempozyum gerçekleştirildi.

Uluslararası DAAD-TAÜ "Sürdürülebilirliğin Ekonomik Boyutları" Konferansı

İktisat Bölümümüz, 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde YDYO Konferans Salonunda "Sürdürülebilirliğin Ekonomik Boyutları" konulu bir uluslararası konferans düzenliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

İşletme Konferansı “2nd Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlendiği “2nd Annual Business Administration Conference on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

2nd Annual Business Administration Conference (ABAC): Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World

Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Bielefeld) tarafından organize edilen “The Second Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’dan çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 

TAÜ ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) Arasında Yeni İş Birliği

İşletme Bölümünün Alman partner üniversitesi Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) tarafından DAAD desteğiyle yürütülen “Digital Mobil” isimli proje kapsamında, 2020-2021 Yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon (Corporate Learning and Innovation)” dersi Türk-Alman Üniversitesinden 16, FH Bielefeld'den 26 yüksek lisans öğrencisinin katılımıyla dönem boyu çevrimiçi olarak Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu, Prof. Dr. Natalie Bartholomäus  ve Prof. Dr. Jürgen Schneider tarafından birlikte verildi. 

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Yıl Açılış Konferansı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2020/21 Eğitim Öğretim yılı akademik yılı açılış programında bu yıl Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ceyhun Elgin 'Covid-19 Salgını ve Ekonomi' konulu bir konferans verdi.

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında Çift Diploma İmkânı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlayan Türk-Alman Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce, İkinci Öğretim) ile Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce) arasında imzalanan çift diploma programı protokolü 10.06.2020 tarihinde YÖK tarafından onaylandı.

Digital Transformation in Business (theory/practice)

“1st Annual Business Administration Conference: Digital Transformation in Business” başlıklı konferansta sunulmuş olan akademik bildiriler kitap olarak yayınlandı.